Povinné ručení

Havarijní pojištění

Sjednat pojištění vozidla online

Články

Recenze

Jak zjistím svůj Bonus/Malus online? Spočítejte si jej hned nyní.


Systém Bonus/Malus se používá u pojištění vozidel a jeho cílem je sledovat nehodovost majitelů vozidel v silničním provozu... Čtěte více...

16.

KVĚ

Nejlevnější

povinné ručení

3 minuty a porovnání všech pojišťoven máte jako na dlani...

REKLAMA

Autem na dovolenou? Sleva 25% na asistenční služby Auto Care již od 352,-Kč

Europ Assitance vznikla již v roce 1963 ve Francii a během posledních 50 let se stala celosvětovou skupinou s více než 300 miliony klientů. V České republice působí od roku 2001... Čtěte více...

26.

ČER

Recenze: Cestovní pojištění AXA s exkluzivní 50% slevou!


Zvažujete, jaké cestovní pojištění na svou dovolenou si sjednáte? Které je dobré a přitom levné? Právě pro Vás je tato recenze o cestovním pojištění AXA s 50% slevou!... Čtěte více...

3.

ÚNO

REKLAMA

Předčasná výpověď povinného ručení? Může postačit dát poznávací značky na jeden den do depozita!

Aktualizace: 22.6.2018; 22:35

 

Trápí Vás drahé povinné ručení, které platíte za Vaše auto a rozhodli jste se poohlédnout po levnější nabídce u jiné pojišťovny? S velkou pravděpodobností levnější pojištění skutečně najdete a dost možná Vám za méně peněz jinde nabídnou i širší pojistné krytí, například v podobě asistencí i při poruše vozidla nebo při vybití baterie a podobně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S velkou pravděpodobností však narazíte na problém s výpovědí Vaší stávající smlouvy (Viz. článek 87% Čechů přiznalo problém s výpovědí smlouvy). Výpověď smlouvy totiž můžete podat pouze za určitých podmínek jako jsou prodej či odcizení vozidla, úmrtí vlastníka, likvidace vozidla a podobně. Tyto varianty se nás nyní netýkají a proto zbývají 2 reálné řešení (všechny způsoby výpovědi čtěte zde):

 

 - Výpověď k výročnímu datu, podaná 6 týdnů před výročím smlouvy

 - Výpověď dohodou

 

 

Pokud Vám do výročí stávající pojistné smlouvy zbývají přibližně 1,5 až 4 měsíce pak je ideální doba na změnu pojišťovny a máte nejvyšší čas změnu řešit formou výpovědi k výročnímu datu. Pokud Vám zbývá méně než 1,5 měsíce, pak jste příležitost pro změnu pojišťovny promeškali a standardní výpověď můžete podat zase až za rok.

 

Existuje sice ještě zmíněná možnost výpovědi kdykoliv dohodou, ale na tu musí pojišťovna přistoupit nebo ji může zamítnout (nepřistoupí na dohodu) a zpravidla ji pojišťovny striktně zamítají.

 

 

Češi našli kličku pro výpověď. Stačí na jeden den vozidlo odhlásit z provozu a dát značky do depozita

 

Zákon o povinném ručení však pamatuje i na situaci, kdy potřebujete vozidlo dočasně vyřadit z provozu a tedy z registru vozidel. Pokud totiž vozidlo odhlásíte z registru vozidel, pak máte ze zákona k tomuto dni možnost ukončit povinné ručení. Dočasné odhlášení vozidla můžete provést na dobu 1 dne až 12 měsíců a využívají ho především majitelé sezónních vozidel, například motocyklů, kabrioletů, veteránů, atd...

 

Co je to dočasné odhlášení vozidla neboli odevzdání značek do depozita?

 

Dočasné odhlášení spočívá v tom, že odevzdáte poznávací značky vozidla na příslušném odboru dopravy - registru vozidel, kde Vám do technického průkazu vozidla zaznačí, že vozidlo bylo odhlášeno a nesmí být tedy provozováno na pozemní komunikaci. Za vyřazení vozidla zaplatíte správní poplatek 200,- Kč. Přihlášení vozidla a vyzvednutí značek z depozita je již zdarma.

 

Právě jste tedy vozidlo dočasně vyřadili z provozu a odevzdali tzv. značky do depozita, protože ty si na úřadě již nechají. Pojišťovně následně zašlete výpověď pojištění a přiloženou kopií technického průkazu, kde je zaznamenáno vyřazení vozidla a pojišťovna ze zákona musí pojištění ke dni jeho vyřazení ukončit a přeplatek pojistného Vám vrátí.

 

Pokud jste tedy na celý rok zaplatili za pojištění 10.000,- a v polovině roku tímto způsobem pojištění ukončíte, pak Vám pojišťovna polovinu ze zaplaceného (=tzv. nevyčerpaného) pojistného vrátí zpět.

 

 

 

„K získání potřebného "důkazu" o vyřazení

vozidla Vám stačí dát značky do depozita

na jediný den, protože Vám pro výpověď

stačí potvrzení o vyřazení vozidla.“

 

 

 

Pozor na délku vyřazení vozidla z registru vozidel. Stačí jeden den, ale...

 

K získání potřebného "důkazu" o vyřazení vozidla Vám stačí dát značky do depozita na jediný den, protože Vám pro výpověď stačí potvrzení o vyřazení vozidla. Fakt, že bylo vozidlo zase druhý den zpět přihlášeno už se pojišťovna nemusí dozvědět. Tady však nastává jedno velké ALE! Pojišťovna se to totiž dozvědět může.

 

Ze zkušenosti některých řidičů totiž pojišťovna odmítla pojištění ukončit z důvodu, že vozidlo sice bylo odhlášeno, ale než pojišťovně výpověď stihla dorazit tak už bylo zase přihlášeno a tím pádem pojišťovna nenaznala důvod výpověď uznat. Podle dostupných zkušeností jednotlivých řidičů se však zdá, že nejde o běžný postup, že by pojišťovny skutečný aktuální stav registrace ověřovali vždy. Nelze přesně říci zda a které pojišťovny to ověřují, spíše se však zdá, že v praxi neověřují.

 

Pokud byste i tak chtěli mít jistotu, a pokud vozidlo můžete "obětovat" třeba na týden, pak jej nechejte odhlášené alespoň týden, než pojišťovna výpověď zpracuje.

 

Vyplatí se mi to vůbec?

 

Pokud se rozhodnete pro tento způsob výpovědi pojištění, pak Vás to bude stát především Váš čas strávený 2 návštěvami úřadu. Z hlediska finančního Vás čeká pouze poplatek za odhlášení vozidla 200,-, protože přihlášení zpět je již zdarma.

 

Záleží tedy na Vás a na tom, kolik můžete změnou pojištění ušetřit. Pokud najdete pojištění levnější o 1000,- pak pro Vás může být čistá úspora 800,- rok dostatečná motivace. To záleží však na každém.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznámka: Uvedené informace jsme čerpali z veřejně dostupných informací ke dni 23.6.2018.

 

 

 

Vyberte si opravdu to nejlevnější pojištění v ČR!

 

Spočítejte si pojištění u největšího on-line srovnávače v České Republice!

Je to snadné a stačí ti na to 3 minuty...

REKLAMA

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz