Povodeň a záplava

Pro lepší představu o tom co je to povodeň a co záplava, si představte virtuální domeček, který stojí pod kopcem a teče kolem něj potok. V zimních měsících na kopci napadne pořádná sněhová pokrývka, ze které mají především lyžaři a děti pořádnou radost. Co se však se sněhem stane, jakmile vykoukne sluníčko a trochu se oteplí? Sníh začne tát a pokud je oteplení výrazné, pak v krátkém čase roztaje všech sníh v okolních polích a kopcích. Velké množství vody z rychle tajícího sněhu se nestíhá vsáknout do půdy nebo do přeplněné kanalizace, a tak si hledá nejkratší cestu do nížiny. Pokud po cestě stojí Váš dům, pak se Vám může stát, že místo koberce v obýváku máte plovoucí podlahu a ze sklepa bazén. V takovém případě, Vás postihla Záplava. Zaplavou se tedy rozumí zaplavení místa vodou z důvodu nedostatečného odtoku atmosférických srážek. Ať už jde o přívalový déšť nebo tající sníh. Výraznou škodu může způsobit také odplavené bláto z okolních polí. Záplava tak může postihnout naprosto každého. Proto pojištění povodně a záplavy nepodceňujte jen kvůli tomu, že bydlíte na kopci a nemáte v okolí žádnou řeku. Jiná situace, která může náš virtuální dům postihnout, je povodeň. Povodeň vzniká v okamžiku, kdy voda z vodního díla - např.: řeky, říčky, potoku přeteče a zaplaví tak Váš dům. Kromě vylití řeky ze svého koryta může dojít například také k protržení hráze rybníka či přehrady. V tomto případě jde taktéž o riziko povodeň.

ZPĚT

Na co se zaměřit při pojištění pro případ povodně a záplavy?

 

Pokud hledáte vhodné pojištění pro svůj dům, pak pro Vás může být jedním z rozhodujících parametrů, podle kterého si vybrat správnou pojišťovnu, právě pojištění pro případ povodně a záplavy.

 

Pojištění povodně a záplavy se totiž může v drobných, ale podstatných detailech u každé pojišťovny lišit. A na co je dobré se u pojištění povodně zaměřit?

 

 - Čekací doba

 - Vystoupnutí vody z kanalizace

 - Prosakování spodní vody

 - Zvýšená spoluúčast

 

 

Jak zjistím, zda je můj dům pojistitelný na povodeň?

 

Ne každý dům je možné na riziko povodně či záplavy pojistit. Pokud se Vaše nemovitosti nachází v tzv. povodňové zóně, pak Vám jej pojišťovna může odmítnout na toto riziko pojistit. Standardně jde o místa, která byla v minulosti opakovaně zaplavena nebo u nich zaplavení hrozí.

 

Ne vždy však musí být Vaše nemovitost nepojistitelná i přesto, že se nachází v záplavové zóně. Pokud jsou v místě vybudována například protipovodňová opatření či je dům postaven na vyvýšeném místě, pak lze individuálně s pojišťovnou jednat o jeho pojištění.

 

Informace o tom, zda je Váš dům pojistitelný můžete nalézt na této stránce – zjištění nebezpečí výskytu povodně.

 

Produktový list - Pojištění povodně a záplavy:

 

Pojištění Přehledně 2015

www.pojisteni-prehledne.cz

info@pojisteni-prehledne.cz

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Naši partneři:

Snow.cz