PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna, a.s.

ZPĚT

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna, a.s.

 

Země založení: Česká Republika

Rok založení: 2015

 

Sídlo společnosti:

Na Florenci 2116/15,

Praha 1 - Nové Město, 110 00

 

Infolinka: 734 510 530

Provozní doba: Po - Pá 8.00 až 18.00

E-mail: info@prvniklubova.cz

Web: www.prvniklubova.cz

 

Sociální sítě:
FACEBOOK

LINKEDIN
YOUTUBE

 

O pojišťovně:

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna vznikla v roce 2015 jako ryze Česká akciová společnost bez zahraničních vlastníků. U zrodu pojišťovny stáli zkušení manažeři z velkých českých pojišťoven - Lubomír Bušek a Marek Orawski a hlavním investorem je investiční fond Karla Janečka RSJ, a.s. PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna se svou myšlenkou vrací k historickým počátkům pojištění, kdy se skupina námořníků vzájemně chránila proti ztrátám lodí na moři.

Hlavní myšlenkou PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny tedy je, že funguje na principu sdílené ekonomiky, tzv peer-to-peer systémem. Ten se zásadně liší od běžných pojišťoven v tom, že pojištění si mohou sjednat pouze členové klubu, kteří jsou motivováni k bezeškodnému průběhu tím, že vždy na konci roku se mezi členy rozdělí zpět 75% zisku pojišťovny. Při sjednání pojištění člen získá za každou 100,- pojistného 2 body. Všechny body se klientovi na konci roku převedenou na peníze. Hodnota každého bodu je určena na konci daného roku, podle výsledků pojišťovny. Podstatná část pojistného se tak klientovi na konci roku může vrátit. Například za rok 2016 bude rozděleno 14,- korun za každý bod zpět. Kromě toho člen nezískává část zisku pouze za své body, ale také za body jím doporučených členů. Každý člen přitom může doporučit až 3 další členy.

Pokud bychom si na modelovém příkladu sjednali pojištění vozidla a pojištění domu v celkové výši pojistného 10.000,-korun/rok, pak by za tyto pojistky člen získal 200 bodů a za rok 2016 (14,-/bod) by mu bylo ze zisku vyplaceno 2.800,- korun zpět. V případě, že by pojišťovna na konci roku neskončila v zisku, tak členové není vyplacena za jejich body žádná částka. Nemusí však zpětně doplácet pojistné. Případná ztráta v daném roce je hrazena investorem pojišťovny.

PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna samozřejmě musí splňovat veškeré legislativní požadavky a tudíž je schopná dostát svým závazkům vůči pojištěným členům i přesto, že jde o mladou společnost.

Jak se stát členem?

Členem PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny, a.s. se můžete stát tak, že od jiného člena obdržíte pozvánku. Každý stávající člen přitom může pozvat pouze 3 další členy. O členství lze také požádat na webových stránkách pojišťovny. Pojišťovna si však vyhrazuje právo na udělení nebo neudělení členství. Na podzim roku 2016 měla pojišťovna přibližně 800 členů.

Produktové portfolio:

Pojištění vozidel

Povinné ručení

Havarijní pojištění

Pojištění majetku

Pojištění nemovitosti

Pojištění domácnosti

Pojištění chaty / chalupy

Pojištění odpovědnosti

Občanská odpovědnost

Odpovědnost zaměstnance

Odpovědnost z nemovitosti

Pojištění zdraví

Pojištění pro případ úrazu

Pojištění pro případ nemoci

Cestovní pojištění

Krátkodobé do 90 dní

Tématické články:

Recenze: Hurá! Tak už jsem členem První klubové pojišťovny!

V minulém článku jsem psal o nové, peer-to-peer pojišťovně v Česku, s názvem První klubová pojišťovna (najdete ho zde). V tomto článku jsem se zabýval samotným principem pojišťovny, v čem je tak nová a převratná oproti běžným pojišťovnám. Zajímalo mě, jak pojišťovna funguje uvnitř, a proto jsem se stal jejím členem. Jaké jsou první kroky a co můžete očekávat, pokud se také rozhodnete pro tuto novou alternativu, běžného pojišťovnictví?... Čtěte více...

První klubová pojišťovna. Peer-to-Peer novinka na českém trhu, která svým klientům rozděluje zisk!

První klubová pojišťovna, je první pojišťovnu v Česku, která funguje na principu sdílené ekonomiky, někdy také označované jako Peer-to-Peer. První klubová pojišťovna spustila pilotní provoz již v Říjnu roku 2015 a od jara 2016 funguje v plně ostrém provozu. Princip sdílené ekonomiky je moderním trendem, osvědčeným například v celosvětově úspěšných projektech jako je Uber, Airbnb nebo česká Zonky... Čtěte více...

Pojištění Přehledně 2015

www.pojisteni-prehledne.cz

info@pojisteni-prehledne.cz

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Naši partneři:

Snow.cz