ZPĚT NA POVINNÉ RUČENÍ

Máte na nás nějaký dotaz? Zeptejte se nás...

Zelená karta

 

Zelená karta je jediným platným dokladem o pojištění vozidla, který u sebe musíte mít vždy ve vozidle. Policie jej po Vás může (a v podstatě vždy bude) vyžadovat, aby se ujistila, že je vozidlo pojištěno. V případě, že u sebe platnou zelenou kartu nemáte, čeká Vás pokuta v rozmezí 1500-3000,-Kč za přestupek.

Pozor, jedná se o pokutu „jen“ za to, že Zelenou kartu nemáte u sebe! Policie v takovém případě následně kontroluje u České Kanceláře Pojistitelů, zda povinné ručení je či není sjednáno a v případě, že není vozidlo pojištěno, pak Vám hrozí pokuta až 40.000,-Kč!

 • Musí být Zelená karta skutečně zelená nebo mi stačí oskenovaná černobíle?

  Ano, zelená karta skutečně musí být zelená a Policie ČR nemusí (a opět nejspíš nebude) akceptovat jakoukoliv kopii, protože se nejedná o platný doklad o pojištění vozidla.

   

 •  Jak získám Zelenou kartu, když si sjednám pojištění online?

  Dnes je již zcela běžné sjednávat pojištění přes internet online. V takovém případě Vám ihned po sjednání (do několika minut) přijde e-mail se všemi informacemi a také tzv. dočasná Zelená karta ve formátu PDF.

   

  Tuto dočasnou Zelenou kartu si jednoduše vytisknete na barevné tiskárně (nebo na černobílé, ale na zelený papír) a máte ji ve vozidle do doby, než Vám přijde originální Zelená karta. Originál pojišťovny běžně posílají poštou ihned po zaplacení pojistného.

 • Proč má platnost dočasná Zelená karta jen měsíc?

  Dočasná Zelená karta, kterou pojišťovna posílá emailem, má skutečně omezenou platnost. Běžně na 1 nebo 3 měsíce. Je to z důvodu, aby nedocházelo ke zneužívání, protože pojišťovna Vám dočasnou Zelenou kartu posílá ve chvíli, kdy jste ještě nezaplatili pojistné.

   

   V okamžiku, kdy pojistné uhradíte, přijde Vám originální Zelená karta s platností na dobu, na jakou máte pojištění zaplaceno.

 • Co když Zelenou kartu ztratím nebo ji zničím?

  V takovém případě stačí pouze kontaktovat pojišťovnu nebo zajít na nejbližší pobočku a pojišťovna Vám ráda vydá Zelenou kartu novou. Za vystavení nové Zelené karty si pojišťovny běžně neúčtují žádné poplatky.

 • Musím si při cestě do zahraničí nechat od pojišťovny vystavit nějakou speciální Zelenou kartu?

  Nemusíte, formát Zelené karty je sjednocen pro celý Evropský hospodářský prostor, díky tomu Je Zelená karta vydaná v ČR platná v celé Evropě (plus i několika dalších státech mimo Evropu).

   

  Co však doporučujeme, mít při cestě do zahraničí Zelené karty dvě (Buďto barevnou kopii nebo si nechat vystavit od pojišťovny další Zelenou kartu). Je to z důvodu, že při nehodách v zahraničí si tamní Policie Zelenou kartu nechá.

 • Poznám na zelené kartě, do kdy pojištění platí?

  Ano, na Zelené kartě je v levé části uvedena PLATNOST OD – PLATNOST DO

 • Poznám na Zelené kartě, v jakých zemích platí povinné ručení?

   Ano poznáte, opět je na přední straně dole tabulka se zkratkami zemí, když je políčko dané země zaškrtnuto, pak pojištění platí i v této dané zemi. Vysvětlivky ke zkratkám států najdete na druhé straně Zelené karty.

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Pojištění Přehledně 2015

www.pojisteni-prehledne.cz

info@pojisteni-prehledne.cz

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Naši partneři:

Snow.cz