Pomozte Elišce hospitalizované s vážnými zraněními ve Spojených Státech!

Datum: 25.3.2017; 10:50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tom, jak se nevyplatí podcenit limit pro cesty do zahraničí se v Březnu letošního roku přesvědčila rodina mladé Češky Elišky. Eliška vyrazila do Spojených Států spolu se svým přítelem, aby procestovali Ameriku.

 

Dobrodružství mladého páru se však změnilo v boj o život, když Elišku 10.Března při vyjížďce na kole ve floridském Key West srazilo auto. Řidič vozidla z místa nehody ujel a na silnici nechal těžce zraněnou dívku na pospas osudu.

 

 

Mnohočetná poranění a letecký transport

 

Eliška utrpěla mnohočetná poranění a musela být operována se zlomeným ramenem. Utrpěla také zlomeninu nosu, pneumotorax a četná povrchová zranění. Protože se jednalo o těžká zranění, musela být letecky transportována do traumatologické nemocnice v Miami, které je vzdáleno téměř hodinu letecky od Key West.

 

 

2,5 milionu na léčebné výlohy je v USA žalostně málo

 

Naštěstí je již Eliška mimo ohrožení života a po traumatickém zážitku se v Miamské nemocnici pomalu zotavuje. Nyní však rodina Elišky řeší zcela jiný problém. Její cestovní pojistka byla sjednána pouze s limitem 2,5 milionu korun na léčebné výlohy, a to je v USA žalostně málo. Zdejší zdravotnictví je totiž velmi nákladné. Dá se říci, že zmíněný limit pokryl pouze letecký transport do traumacentra. Jen ten dle informací rodiny stál 700.000,- korun. Zbytek limitu padl na operaci vážných zranění.

 

Problém je, že Eliška vzhledem ke svým těžkým zraněním bude muset v americké nemocnici strávit ještě minimálně 2 měsíce, než bude schopna převozu zpět do České Republiky, který navíc bude vyžadovat lékařský doprovod. Náklady, které rodinu Elišky čekají se budou pohybovat ještě v tisících, možná i desítkách tisíc dolarů.

 

 

Pomoci můžete i Vy na serveru GoFundMe.com!

 

Pokud Vám není osud Eliščiny rodiny lhostejný, můžete i Vy přispět na pokrytí vysokých nákladů prostřednictvím serveru GoFundMe.com, kde je založen transparentní účet, ze kterého se pokryjí další náklady spojené s léčbou Elišky. Elišce zde můžete také zanechat vzkaz a sledovat, jak se sbírka na její uzdravení plní příspěvky dobročinných lidí.

 

 

www.GoFundMe.com/Eliska-Latalova

 

 

Autor: Jiří Pěnčík

Cestovní pojištění

----------------------------

„Užijte si své cesty naplno a s jistotou v zádech“

Recenze

----------------------

Zpět na články

----------------------

Videa

----------------------

Sjednat pojištění

----------------------

Pojišťovny

----------------------

Téma

----------------------

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz