ZPĚT NA POJIŠTĚNÍ VOZIDEL SJEDNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Aktualizace článku: 7.3.2023; 14:34

Stručný postup, jak získat peníze za poškozené auto zimními výtluky v silnici i bez havarijního pojištění!

Zná to každý řidič. Úhybné manévry na poslední chvíli a pár peprných slov k tomu. Na některých silnicích si připadáte jako na tankodromu a to nemusí být zrovna ani těsně po zimě, kdy je situace ještě mnohem horší. Často se však díře v silnici již vyhnout nestihnete a netrpělivě čekáte, zda je pneumatika vozidla v pořádku. Víte však co dělat, když si auto na takovém výtluku poničíte? Přinášíme Vám pár užitečných rad k tomu, jak si škodu nechat pěkně proplatit!

PKdo odpovídá za škody vzniklé výtluky v silnici?

Za provozu schopný a bezchybný stav silnic odpovídá vždy vlastník dané komunikace. Vlastníkem silnic II. a III. třídy bývá kraj. Škodu tak můžete vymáhat po správě komunikací daného kraje. V případě dálnic a rychlostních silnic je pak vlastníkem  Ředitelství silnic a dálnic. Ostatní místní komunikace pak většinou budou v majetku obce, na jejímž katastru komunikace leží.

Může vlastník komunikace odmítnout škodu za poškozenou pneumatiky proplatit?

Může však dojít k situaci, že vlastník cesty díru v silnici řádně vyznačí dopravním značením a pak vzniklou škodu odmítne proplatit s tím, že jste nepřizpůsobili jízdu stavu komunikace. Popravdě řečeno, by v takovém případě nejspíš u případného soudního sporu správce cest uspěl. Rozhodně se nebojte řešit případný spor se správcem komunikace soudní cestou.

SJEDNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE