Pojištění odpovědnosti pro nájemníky, které Vás výjimečně ochrání i když poškodíte pronajatý byt!

Datum: 27.4.2018; 15:45

 

Dnes jsme si vzali na paškál pojištění odpovědnosti, které v posledních letech jedním z nejoblíbenějších pojistných produktů v České Republice. Důvodů je přitom hned několik. Velkou pozornost na sebe pojištění na blbost (jak se mu laicky přezdívá) upoutalo v roce 2012, kdy vznikl nový občanský zákoník a druhým důvodem je, že jde o velmi univerzální a přitom levné pojištění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázek: Rozkousal Váš pes sedačku v pronajatém bytě či hotelu?

 

Obecně pojištění odpovědnosti chrání nejen Vás, ale také celou Vaši rodinu, která žije ve společné domácnosti a to i včetně domácích mazlíčků. Je tedy jedno jestli dítě rozbije sousedovi okno, v obchodě rozbijete lahev drahého alkoholu, vytopíte sousedy prasklou hadicí od pračky, někdo si zlomí nohu na Vašem neposypaném chodníku nebo pes někoho kousne.

 

Na co se však pojistka na blbost obecně nevztahuje, jsou škody na věcech zapůjčených k užívání. Když si tedy od kamaráda půjčíte fotoaparát a rozbijete ho, pak se na takovou škodu odpovědnostní pojistka nevztahuje. Stejně tak se běžně nevztahuje na škody, které nájemník způsobí na pronajatém bytě nebo na věcech jinak zapůjčených k užívání (např. lyže v půjčovně).

 

 

 

Jste v nájmu? Pak pro Vás máme to pravé pojištění odpovědnosti, které chrání i nájemníky!

 

Jednou z výjimek u českých pojišťoven je však Pojištění odpovědnosti za škodu “Naše odpovědnost” od ČSOB. Pojištění od ČSOB za Vás totiž uhradí i škody, které způsobíte na věcech, které jste si zapůjčili či pronajali za účelem užívání. Podmínkou proto však je, že musíte mít na danou věc nájemní či zápůjční smlouvu.

 

Pokud tedy Váš pes rozkouše sedačku nájemce bytu nebo kočka poškrábe kuchyňskou linku, voda z akvária zničí podlahy nebo způsobíte svou nedbalostí či neopatrností cokoliv jiného, pak můžete škodu uplatnit z tohoto pojištění!

 

Další výhodou je, že stejně tak můžete uplatnit pojištění odpovědnosti při škodách typu zničených svatebních šatů či kostýmů z půjčovny, sportovní či řemeslné vybavení z půjčovny či dokonce na poškozené vozidlo z auto půjčovny.

 

 

Jedno pojištění pro všechny i odpovědností za nemovitost!

 

Naše odpovědnost od ČSOB v sobě navíc skrývá mnohem více. Již od 672,- korun ročně s limitem 2 miliony pro škody na zdraví 1 milion pro škody na majetku máte pojištěnu odpovědnost pro všechny členy domácnosti, domácí mazlíčky i hospodářská zvířata (pokud je chováte jen pro soukromé účely) a pojištění se vztahuje také na odpovědnost z vlastnictví nemovitosti! Pojistka Vás pak ochrání nejen na území ČR, ale také v celé Evropě. Třeba na letní dovolené, kde zničíte například hotelový pokoj nebo na sjezdovce srazíte jiného lyžaře.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz na produkt online:  https://online.pojisteni.cz/odpovednost/srovnani?ap=d5KYOQ

 

 

Autor: Jiří Pěnčík

 

Odpovědnost občana

Odpovědnost zaměstnance

Odpovědnost vlastníka nemovitosti

Sjednat pojištění online

Zpět

8 Situací, kdy pro Vás může být pojistka na blbost nad zlato!


Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě většina lidí zná pod lidovějším označením „Pojistka na blbost“ a to jednoduše ... Čtěte více...

23.

BŘE

5 pravidel, kdy Vás pojištění odpovědnosti neochrání a často o nich lidé nevědí!


Lidově se jí říká „Pojistka na blbost“, oficiálně se jedná o Pojištění odpovědnosti za škodu. Pojištění, které nás chrání v situacích, kdy svou nedbalostí ... Čtěte více...

23.

BŘE

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz