ZPĚT NA POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI SJEDNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Aktualizace článku: 15.10.2022; 12:02

Lyžování v Itálii? Od roku 2022 musíte mít povinně sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu!

Od 1.1.2022 má každý lyžař či snowboardista na italských sjezdovkách ze zákona povinnost mít sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu. Takové rozhodnutí přijala italská vláda ve svém loňském dekretu. V tomto dekretu, respektive vyhlášce také dochází k novím povinnostem a opatřením proti milovníkům zasněžených svahů.

Bez pojištění odpovědnosti za škodu se na italské svahy raději nepouštějte, aneb pokuta až 150€ a ztráta skipasu.

Hlavní novinkou ve zmíněné vyhlášce je nově povinnost mít sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu, kterou svým jednáním způsobíte jiné osobě. Kontroly, zda pojištění sjednáno máte budou nejspíš prováděny přímo při zakoupení skipasu, případně přímo na sjezdovkách.

Pakliže zmíněné pojištění sjednáno mít nebudete, čeká na Vás pokuta ve výši až 150€ (přibližně tedy 3.500,-Kč) a oderání skipasu.

Nulová tolerance alkoholu a povinné přilby pro děti do 18-ti let!

Zatímco doposud byla střízlivost na sjezdovkách spíše doporučením a opilost přitěžující okolností v případě vzniklé škody, dnes je tomu jinak. S přijetím vyhlášky se oficiálně zakazuje lyžařům a snowboardistům pohyb na sjezdovkách po požití alkoholu. Za porušení tohoto opatření Vám hrozí pokuta až 1000€.

Další novinkou jsou povinné přilby pro děti do 18-ti let, což bylo doposud také spíše doporučením. 

Informace o autorovi použité fotografie: Image by Image by prostooleh on Freepik