Podle čeho se počítá cena za povinné ručení?

Datum vložení: 28.10.2017; 23:30

 

 

Kupujete auto a jste zvědaví, kolik Vás bude stát povinné ručení? Nebo Vám jen vrtá hlavou, proč někdo jiný za stejné vozidlo platí zcela jinou částku za povinné ručení? Pak právě pro Vás jsme připravili následující přehled cenotvorných parametrů povinného ručení, které pojišťovny zohledňují při určování pojistného.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.) Věk pojistníka

 

Nejdříve si povězme, kdo je to vlastně pojistník. Pojistník je osoba, která svým jménem sjednává pojištění. Pojistníkem může být v podstatě jakákoliv osoba, která má na pojištění tzv. pojistný zájem. Pojistným zájmem si můžete představit situaci, kdy máte z nějakého důvodu zájem na tom, aby bylo pojištění sjednáno. Např. Váš partner vlastní vozidlo a Vaším zájmem je to, aby bylo kvalitně pojištěno, protože případná škoda způsobená tímto vozidlem by výrazně ovlivnila váš společný rodinný rozpočet a to i přesto, že vlastníkem vozidla nejste přímo Vy.

 

Věk osoby, která pojištění sjednává je pro pojišťovnu jedním z klíčových parametrů. Řada pojišťoven počítá cenu pojištění právě podle věku pojistníka a to i přesto, že pojistník nemusí fakticky vůbec vlastnit ani řidičský průkaz a tedy vozidlo vůbec řídit.

 

 

Nejvýhodnější je pojištění pro skupinu řidičů 51 - 75 let! Naopak suverénně nejdražší je pro skupinu 18 - 25 let!

Z našich statistik vyplývá, že nejvýhodnější povinné ručení vychází pro skupinu řidičů ve věku 51-75 let. V našem přehledu přitom počítáme s cenou bez bonusů, který mají běžně starší lidé mnohem vyšší protože řídí vozidlo nejdéle. To ve výsledku ještě jejich cenu za pojištění o desítky procent sníží.

 

Naopak suverénně nejdražší pojištění vychází skupině řidičů 18-25 málo zkušeností a bezstarostný život bez závazků z mladých lidí vysoce rizikovou skupinu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jiří Pěnčík

 

Ušetřete na pojištění vozidla hned teď!

Stačí jeden klik

Sjednat pojištění on-line nebo nezávazně spočítat moji úsporu

Zpět na předchozí stránku

Koeficient pojistného

Na začátku pojišťovna stanoví nějakou základní cenu pojistného. Řekněme, že základní cena povinného ručení je 5.000,- korun ročně. Koeficient za věkovou skupinu pojistníka ve věku 18-30 let pojišťovna stanoví například na 1,3.

Znamená to, že pojišťovna takto mladému pojistníkovi vynásobí základní cenu 5000 korun násobkem 1,3. Pojistné rázem takové osobě vychází na 6.500,-Kč/ročně.

Věděli jste, že?

U některých pojišťoven je rozdíl v pojistném pro pojistníka 21 let a 55 let až 70% ceny pojistného ve prospěch staršího pojistníka a to bez zohlednění dalších parametrů jako je například bonus staršího pojistníka!?

Porovnejte si cenu podle svého věku

 

Právě tady a teď

na jednom místě

 

Za pár minut

Nejvýhodněji na internetu

Stačí jeden klik

1.)  Věk pojistníka

2.)  PSČ trvalého bydliště pojistníka

3.)  Bonus/Malus pojistníka

4.)  Věk provozovatele vozidla

6.)  Způsob využití vozidla

5.)  PSČ  trvalého bydliště provozovatele

7.)  Výkon

8.)  Zdvihový objem

9.)  Rok výroby

10.)  Typ vozidla

 

Spočítejte si

cenu pojištění

s výhodnou slevou

 

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz