Když Vás potká cesta k nezaplacení. Aneb skutečná cesta z Prahy do Svitav za 5000,- korun!

Datum vložení: 29.10.2016; 18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Často se mě lidé ptají „U jaké pojišťovny je nejlepší si pojistit auto? Která platí když se něco stane?". Ještě pár let zpátky bylo jednodušší na tuto otázku odpovědět, protože sice nešlo říct, která je lepší, ale šlo aspoň říct, kde se raději nepojišťovat. Dnes už to, podle mého názoru, moc říct nejde. Už vůbec pak nejde říct "Která pojišťovna platí". Lépe řečeno už není tolik důležitý název pojišťovny, ale co od pojištění vlastně očekáváte. Uvedu zde  3 důležité body, které i pro Vás mohou být důležité při výběru správného povinného ručení pro Vás.

 

1.) Zákaznický servis

2.) Možnosti doplňkového připojištění

3.) Asistenční služby

 

Záměrně neuvádím cenu, protože neznám nikoho kdo by chtěl platit víc než musí. Pokud si čtete tento článek, pak je pro Vás nejspíše důležitý právě kompromis mezi cenou a kvalitou. Nikoliv jen nejnižší cena.

Povinné ručení nemusí být jen pojistka pro případ dopravní nehody

Přesně takto mnoho lidí povinné ručení vnímá. Jako ochranu pro případ, kdy s vozidlem někomu způsobím škodu. Fakticky to tak samozřejmě je, a také je to primární účel povinného ručení. Pokud budeme úplně přesní, tak žádnou jinou funkci ani povinné ručení ze zákona neplní.

 

Z pohledu klienta však nyní uvažujeme povinné ručení jako balíček služeb, které dnes již ke každému pojištění odpovědnosti z provozu vozidla patří. Jde o doplňková připojištění, jako je například pojištění skel, srážky se zvěří, poškození vozidla vandalem či asistenční služby. Toto jsou již situace, které zpravidla Vy jako sebelepší řidič nikdy neovlivníte (jak chcete zabránit odlétnutému kamínku z před Vámi jedoucího vozidla nebo srážce s ptákem.

 

A zde, jsou největší rozdíly mezi jednotlivými nabídkami. Pokud Vám tedy jde jen o splnění zákonné povinnosti, pak je zjednodušeně řečeno jedno, že si vyberete to nejlevnější pojištění. Jestliže chcete, abyste nemuseli zbytečně ze svého platit tisíce korun za odtah porouchaného vozidla či opravu čelního skla, pak není zcela rozumné se orientovat jen nejnižší cenou. Ze zkušenosti přitom cenový rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním pojištěním může být často zanedbatelný.

 

 

 

Cesta autem k nezaplacení, aneb cesta z Prahy do Svitav za 5.000,-Kč

 

Víte co Vás na silnici potká pravděpodobněji než dopravní nehoda? Je to porucha. A jak by pravil Murphyho zákon "Víte co udělá auto, když se dozví, že se Vám rozbila pračka? Porouchá se taky!" Proč o tom ale mluvím? Dle mého názoru jsou asistenční služby jedním z klíčových bodů, podle kterých je dobré vybírat povinné ručení pro své auto.   Na následující skutečné situaci Vám chci ukázat, kolik peněz Vám může ušetřit trocha píle věnované výběru povinného ručení.

 

Asistenční služba, je jednou z nejvíce praktických součástí povinného ručení. Dá se říci, že je to služba, kterou občas využije úplně každý z nás, protože poruchy k autu jednoduše patří. Možná se Vám někdy stalo, že se Vám vybila baterie a sháněli jste někoho se startovacími kabely, že jste si zabouchli klíče v autě, že jste srazili zvíře, sjeli ze silnice na náledí, že Vám dokonce došel benzín nebo jste zadřeli motor. Možná se Vám stalo, že jste neuměla vyměnit pneumatiku nebo to prostě chcíplo a už se to nerozjelo.

 

Jde o situace, které se někomu přihodí třeba 1x za rok, někomu častěji, někomu méně často. O to víc stresu a nervů a hlavně i peněz Vás však mohou stát. Díky správně zvolené asistenční službě přitom stačí zvednout telefon, zavolat pojišťovně a za pár desítek minut je u Vás kdekoliv v Česku nebo i zahraničí technik, s potřebným vybavením. A zcela zdarma.

 

 

Cesta z Prahy do Svitav za 5.000,- korun

 

Jak praktické mohou být správně zvolené asistenční služby ukazuje případ mého tchána a jeho ženy. Kvůli úřadům se musel letos v Červnu s manželkou vydat do Prahy. Ze Svitav odkud vyjížděl je to přibližně 180 Km. Za normálních okolností, při dnešních cenách benzínu, Vás tato cesta autem vyjde přibližně na 550,- korun.

 

Náš příběh však začal ve chvíli, kdy se při cestě zpět, na poslední světelné křižovatce v Praze, jejich auto na zelnou již nerozjelo. Tiše předoucí motor jen poskočil a odmítal jakoukoliv spolupráci. A můžu Vás ujistit, že jejich auto jezdí na pravidelné kontroly do servisu častěji než já k lékaři (Tím samozřejmě myslím, že oni jezdí s autem na servisní prohlídky tak často, ne že já tak málo chodím k lékaři). Určitě si dokážete představit ten pocit,  kdy Vám v 5 hodin odpoledne na přeplněném pražském okruhu, uprostřed rušné křižovatky přestane fungovat auto. Naštěstí ve vozidle přímo za nimi jel duchapřítomný mladík, který jim hned pomohl vozidlo odtlačit na kraj silnice, aby ostatní vozidla mohla plynule pokračovat v cestě.

 

Po několika marných pokusech vozidlo nastartovat a po několika minutách bezradného hledění do motoru, který  vypadal zcela stejně jako naposledy, když ještě fungoval, se začíná rodit palčivá otázka. „Co teď budeme dělat? Uprostřed Prahy, kde nikoho neznáme?" Naštěstí jim mladík kromě pomocné ruky také poradil, ať zavolají na svou pojišťovnu a také to, že číslo na ni najdou na zelené kartě.  Během chvíle již operátorka zákaznické linky z pojišťovny poslala na místo porouchaného vozidla asistenční službu, která v Praze přijela do 15 minut.

 

 

 

 

 

 

 

Zastávka u bankomatu

 

Během půl hodiny od osudného okamžiku již nepojízdné vozidlo i tchán s manželkou mířili směr Svitavy v přivolané odtahovce. Vzhledem k tomu, že k povinnému ručení měli sjednánu jen základní asistenci, kde měli odtah zdarma do 30 Km, tak zbytek museli zaplatit ze svého. Zbylých 150 Km do Svitav je tak vyšlo na necelých 5.000,- korun. Technik byl ještě natolik ochotný, že jim zastavil u bankomatu, protože odtah museli zaplatit v hotovosti na místě.

 

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech

 

Této zkušenosti se mohli zcela vyhnout, kdyby při sjednání povinného ručení zvolili vyšší variantu asistenčních služeb nebo jiné pojištění, s kvalitnějšími asistenčními službami. I kdyby si připlatili 350,- korun za kvalitní asistenční služby, měli by je za cenu tohoto odtahu předplaceny na neuvěřitelných 14 let. A jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. 2 měsíce po tomto odtahu na cestě do Znojma nedobrzdili náhle odbočující auto a opět museli platit odtah vozidla. I když tentokrát nešlo o tak velkou částku, opět to nějakou tu tisícovku stálo.

 

 

 

Autor: Jiří Pěnčík

 

Zajímá Vás tento článek? Ukažte ho i svým přátelům, děkujeme...

Podívejte se: jednoduché srovnání rozdílů základních asistenčních služeb

Pojištění vozidel

----------------------------

„I dobrý řidič může doplatit na špatného, se kterým se potká“

Povinné ručení

----------------------

Havarijní pojištění

----------------------

Videa

----------------------

Sjednat pojištění

----------------------

Asistenční služby

----------------------

Zpět na články

----------------------

Ušetřete na pojištění vozidla hned teď!

Stačí jeden klik

REKLAMA

REKLAMA

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz