Hlavní stránka > Pojištění vozidel > Jak na změnu povinného ručení pro Vaše vozidlo?

Jak na změnu povinného ručení pro Vaše vozidlo?

6.10.2020 (16:40)

Pro mnohé je představa změny stávající pojišťovny tak trochu alchymie a proto raději svoji pojišťovnu nemění dlouhé roky. U pojištění vozidel a majetku je to přitom - dá se říci - velká chyba. Na rozdíl totiž od (například) životního pojištění, kde se změna pojišťovny naopak příliš nedoporučuje, u pojištění vozidel a majetku je nutná revize ideálně každé 2-3 roky.

Důvod je jednoduchý. Hodnota pojištěného majetku každým rokem klesá, naopak roste Váš bezeškodní bonus a šance, že po 2-3 letech najdete levnější pojištění se stejným či lepším krytím, je více než pravděpodobná.

Bohužel pro řadu lidí je představa změny pojišťovny natolik stresující, že raději "pár korun" oželí a zůstanou u té původní. Co naplat, že mnohdy těch pár korun jsou i tisícovky měsíčně. Ostatně se sami podívejte, jak výrazné cenové rozdíly mezi cenami jednotlivých pojišťoven jsou a jak výrazné cenové rozdíly způsobuje pouhá změna věku a výše bonusu u pojistníka.

Změna pojišťovny snadno a jednoduše!

Pro změnu pojišťovny stačí včas podat výpověď své stávající pojišťovně. Drobný problém je v tom, že ze pojišťovny zpravidla umožňují výpověď pouze jednou ročně, a to k tzv. výročí pojistné smlouvy. Výročí své pojistné smlouvy si můžete ověřit přímo na webu České Kanceláře pojistitelů (ČKP), případně nám můžete napsat na info@pojisteni-prehledne.cz SPZ Vašeho vozidla, a my pro Vás výročí smlouvy s termínem nejpozdějšího podání výpovědi rádi ověříme.  (Více o možnostech výpovědi pojištění čtěte zde)

 

"Pokud chcete změnit pojišťovnu, musíte znát výročí své pojistné smlouvy"

 

Když znáte výročí pojistné smlouvy, tak musíte ještě pamatovat na důležitou věc. A to sice, že ze zákona musíte výpověď pojistné smlouvy doručit pojišťovně nejpozději 6 týdnů, před zmíněným datem výročí. Pokud se s doručením výpovědi zpozdíte a doručíte ji méně než 6 týdnů před výročím, zcela jistě Vám ho pojišťovna již neuzná. To pro Vás bude znamenat, že u stávající pojišťovny musíte zůstat opět minimálně další rok.

 

"Výpověď pojištění musíte pojišťovně doručit nejpozději 6 týdnů před datem výročí"

 

Takže si pamatujte. Za prvé zjistit datum výročí, a za druhé podat včas (ideálně tak 2-3 měsíce předem), abyste výpověď doručili nejpozději 6 týdnů před daným výročím pojišťovně.

 

"Ověřte si výročí povinného ručení a zároveň připomenutí včasné výpovědi"

 

Pro naše čtenáře umožňujeme využít ověření výročí Vaší pojistné smlouvy zdarma. Stačí, když nám na e-mail info@pojisteni-prehledne.cz napíše SPZ Vašeho vozidla a my pro Vás výročí nejen ověříme, ale také Vám spočítáme, do kdy nejpozději musíte podat výpověd.

 

Sjednat pojištění online