Články - Pojišťění vozidel

Zpět

Proč je výhodné srovnat si pojištění vozidla přes internet? Aneb jsou
lepší srovnávací on-line kalkulačky pojištění nebo návštěva kamenné
pobočky pojišťovny!

Sjednejte si pojištění

Generali České pojišťovny

9.1.2020 (22:20)

 

Pro někoho je sjednávání pojištění vozidla přes internet automatickou volbou, někdo zase nedá dopustit na osobní návštěvu kamenné pobočky pojišťovny. Jednoduše záleží na každém, pro jakou variantu se rozhodne, a co každému vyhovuje. Je však opravdu jedno, jakým způsobem se rozhodnu pojištění sjednat?

 

 

Je lepší si pojištění sjednat přes internet nebo osobně na pobočce pojišťovny?

 

Na otázku co je lepší nelze sice odpovědět paušálně a jasně, nicméně obecně lze říci, že sjednání pojištění vozidla přes internet pro Vás bude nejspíš výhodnější jak cenově, tak v řadě dalších ohledů. Ostatně, dnes se už i samotné pojišťovny snaží jednodušší typy pojištění co nejvíce prodávat on-line přes internet. A právě pojištění auta - Povinné ručení či Havarijní pojištění mezi tato jednodušší pojištění rozhodně patří. V čem je tedy pro Vás sjednání povinného ručení přes internet výhodnější než na pobočce?

 

 

 

 

Chcete navštívit pobočky všech pojišťoven?

 

Porovnejte si během 10-ti minut všechny cenové nabídky v on-line kalkulačce?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojištění přes internet je levnější, nezřídka i o několik tisíc korun

 

Všichni chceme platit za pojištění co nejméně peněz a pojištění sjednané přes internet zpravidla bývá také levnější než na pobočkách. Jak je to možné? Pracovníci pojišťoven bývají často hodnoceni provizně (za to, co prodají). Taková provize může být třeba i 30% z roční ceny pojištění. Když si však pojištění sjednáte přes internet, může Vám pojišťovna nabídnout pojištění mnohem levněji než na pobočce, protože ušetří na provizích pro prodejce. Často tak pojišťovny při sjednání přes internet dávají on-line slevy třeba 20-25%.

 

Když uvážíme modelový příklad, že průměrná cena povinného ručení je 5.000,- korun, pak sleva 25% dělá rovných 1.250,- korun. Respektive za pojištění přes internet zaplatíte o 1.250,- méně než za stejné pojištění na pobočce.

 

 

"Ze života: Jednou jsem rodinné příbuzné nabídl, že ji srovnám pojištění vozidla přes internet, jestli nemůže platit méně než platí. Již na první pohled mě totiž zarazilo, že v 60 letech s plným bonusem a bez jediné nehody za celý život, platí více než 5.800,- korun ročně za povinné ručení na Škodu Fabia o objemu 1,4 litru. Prý pojištění má sjednáno už dlouho od své dobré známé na pojišťovně, která ji dala super cenu, respektive slevu ze známosti. Jaké překvapení nastalo, když jsme při porovnání zjistili, že se paradoxně ještě lepší pojištění s vyšším limitem a lepší asistencí dá u jiné pojišťovny koupit za  polovinu, tedy 3.000,- korun ročně. Důvěřovat známým je důležité, ale pořád myslete na to, v pojištění mohou být cenové rozdíly skutečně závratné!"

 

 

 

 

Máte tolik času chodit na pojišťovnu? A máte vůbec

pobočky všech pojišťoven?

 

Úspora času může být pro mnohé další nezanedbatelnou výhodou a je

to jedna z největších výhod pojištění přes internet. Zatímco sjednání

pojistky na pobočce zabere minimálně hodinu Vašeho času, když

pomineme případné čekání na volného pracovníka a otevírací dobu

pobočky od 9 do 16 hodin.

 

Sjednat pojištění vozidla přes internet Vám zabere 10-15 minut času,

během kterých navíc porovnáte cenu většiny pojišťoven najednou a

vyberete si to, co Vám vyhovuje nejvíce. Veškeré podklady Vám přijdou

okamžitě e-mailem a následně i poštou.

 

 

 

 

Zrádná loajalita! Ne vždy je rozumné být věrný jedné pojišťovně!

 

Být věrný jedno pojišťovně dlouho roky nebo snad desítky let jet sice chválihodné, ale je možné, že kvůli tomu vyhazujete tisíce korun z okna. U běžných pojištění jako je pojištění vozidel či pojištění majetku se doporučuje pojistku revidovat alespoň každé 2-3 roky. Při delší době totiž klesá hodnota pojištěné věci a vy ji tak zbytečně přeplácíte, zvyšuje se Vám bonus, který ne vždy pojišťovny promítnou do snížení ceny a na trhu se mohou objevit výhodnější nabídky.

 

Na druhou stranu jsou typy pojištění, kde se časté změny nevyplácí. Jako je například životní pojištění, které by naopak mělo běžet co nejdéle. To však rozhodně není případ pojištění vozidel.

 

 

 

 

 

České srovnávače pojištění online:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bonus a Malus pro povinné ručení. Víte co přesně znamená a jak jej můžete ověřit online?


Bonus výrazně ovlivňuje cenu Vašeho pojištění a je nejdůležitějším faktorem při výpočtu pojistného. připravili jsme pro Vás... Čtěte více...

30.

BŘE

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz