Podcenit asistenční služby se může pořádně prodražit! Třeba odtah z francouzských Alp přijde i na 50.000,-Kč

Aktualizace: 22.3.2018; 12:30

 

I přes letošní mírnou zimu se řidiči na cestách potýkali s mnoha nepříjemnostmi. To potvrzují čísla asistenčních společností.

 

Kromě území České republiky asistenční služba mířila i za řidiči do zahraničních destinací, kde se náklady spojené s odtahem auta pohybují až v desítkách tisíců korun.

 

9 771. Přesně tolik případů odbavila společnost Europ Assistance za polovinu  zimní sezóny 2016, tedy za prosinec a leden. Ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce se jedná o navýšení o 1 028 telefonátů. Řidiči žádali o pomoc nejen na území Česka a Slovenska, ale také v Německu, Rakousku, Itálii či ve Švýcarsku.

 

 

 

S jakými komplikacemi se řidiči v zahraničí potýkají?

 

Nejběžnějším důvodem k přivolání asistenční služby byly poruchy způsobené nízkou teplotou. Řidiče nejčastěji zaskočily vybité baterie a u dieselových motorů ztuhlá nafta. Motoristé vyhledávali pomoc také při nehodách, či v případech vandalismu nebo krádeže.

 

Dispečeři zaznamenali i méně tradiční příčiny přivolání asistenční služby. Na příklad řidič, který jel letos v lednu do Švýcarska, nemířil lyžovat do hor, ale fotit svatbu. Vyrazil v předvečer svatebního obřadu a na hranicích Francie a Švýcarska jej zaskočily rozbité stěrače. Bez nich však nemohl ve sněhové vánici pokračovat, proto zavolal o pomoc na asistenční službu. Tím ale jeho smůla neskončila. „Stěrače se na místě nepodařilo opravit. S klientem jsme tedy vymysleli jiný plán – odtahová služba přijela pro jeho auto a zároveň přivezla i auto náhradní. Řidič v něm mohl dorazit včas na svatbu, využívat jej po dobu svého pobytu a při cestě zpět do Čech jej vyměnit za to své, které bylo mezitím opraveno v servisu,‟  popisuje nedávný případ Jurij Kostaš.

 

 

Co si pohlídat, když vyrážíte na cestu vlastním autem do cizí země?

 

Zkontrolujte si rozsah služeb, které zahrnuje povinné ručení. V jeho rámci bývá pojištěná služba při nehodách, ale již ne při poruchách. Pojištění asistenční služby kromě závad na autě pokrývá i incidenty vzniklé vlastním zaviněním. Zabouchnuté, ztracené nebo zlomené klíče od auta dokážou dovolenou v horách nejen pokazit, ale i prodražit. V případě cesty do vzdálené nebo těžko dostupné destinace by se měl zvážit příplatek za nadstandardní asistenci, kam spadá například doprava porouchaného vozidla zpět do České republiky nebo zajištění jeho opravy na místě, poskytnutí náhradního vozidla na celou dobu pobytu či nonstop služby tlumočníka.

 

Dobře promyšlená investice do preventivních opatření pak může ušetřit spoustu peněz i času. Náklady na odtah a další zásahy se totiž navyšují se vzdáleností místa, kam musí pomoc vyjet. Nejprve je třeba se ujistit, že pojištění asistenční služby pokrývá zahraniční oblasti, nejlépe státy, ve kterých je platná i zelená karta. Dále se musí zjistit limit plnění – například z Innsbrucku v rakouských Alpách vyjde odtah do Prahy zhruba na 25 000 Kč, z Grenoblu ve francouzských Aplách jde už o 50 000 Kč.

 

 

Pojištění vozidel > Asistenční služby > Podcenit asistenční služby se může pořádně prodražit! Třeba odtah z francouzských Alp přijde i na 50.000,-Kč

Diskuze čtenářů:

Asistenční služby Odtah vozidla Vybitá baterie Odtah z Francie Kvalitní asistence Dovoz pohonných hmot Auto Care Europ Assistance Pojištění pneumatik Zkušenosti Recenze

Kontakt Europ Assistance:
web: www.europ-assistance.cz Asistenční linka: 810 100 800

Europ Assistance Group je součástí skupiny Generali a dnes zajišťuje služby ve 208 zemích světa 8 000 zaměstnanci, 400 lékaři a sítí 44 poboček skupiny. Skupina Europ Assistance zajistí ročně vice než 12,4 milionů asistenčních intervencí a odpoví na vice než 62 milionů telefonátů. Založena v roce 1963 v Paříži jako první asistenční společnost na světě. Dnes působí Europ Assistance Group celosvětově. Svým vice než 300 milionům privátním či korporátním zákazníkům přináší řešení pro jejich urgentní I běžné potřeby ve čtyřech hlavních oblastech asistenčních služeb: AUTOMOBILY, ZDRAVÍ, CESTOVÁNÍ, DOMÁCNOST & RODINA.

Povinné ručení

Havarijní pojištění

Videa

Sjednat pojištění online

Asistenční služby

ZPĚT na články

Téměř polovina řidičů vůbec netuší, že má nárok na asistenční služby ze svého povinného ručení! Čtěte více...

 

Další témata...

Střet se zvěří je 4 nejčastější příčinou dopravní nehody! Jaké je riziko u Vás v kraji? Čtěte více...

Asistenční služby za korunu denně? Jde to! Jaké jsou asistenční karty ÚAMK?

ÚAMK je ryze český a nejdéle působící poskytovatel asistenčních služeb v České Republice ... Čtěte více...

Podcenit asistenční služby se může pořádně prodražit! Třeba odtah z francouzských Alp přijde i na 50.000,-Kč

I přes letošní mírnou zimu se řidiči na ... Čtěte více...

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz