Články - Pojistné podvody

Zpět

Šokující případ pojistného podvodu se odehrál ve Slovinsku! 21-letá mladá žena si uřízla ruku kvůli tučnému odškodnění. Rodina ji pomáhala.

14.3.2018 (10:30)

 

 

 

Jen těžko pochopitelné pohnutky vedli mladou ženu ve Slovinsku ke spáchání šokujícího pojistného podvodu. Případ je o to zarážející, že jednadvacetileté ženě pomáhal nejen její  devětadvacetiletý přítel, ale také její rodina. Případ zároveň dokazuje, že lidé jsou schopni pro peníze udělat cokoliv, ale také jejich hloupost a naivitu.

 

Mladá žena z Lublaně si naplánovala fingovanou nehodu a na zahradě svého otce si dobrovolně cirkulárkou uřezala ruku nad zápěstím. Vzápětí ji přítel odvezl do nemocnice, kde lékařům tvrdili, že šlo o nehodu při řezání dříví. Aby měla dvojice jistotu, že dívka bude mít skutečně nevratné trvalé následky, amputovanou část ruky schválně nechali pohozenou v zahradě, aby ji lékaři nemohli přišít zpět a rozsah zranění byl co největší.

 

Záchranáři se naštěstí na místo nehody ihned vydali, amputovanou část ruky nalezli a ještě se lékařům ruku podařilo dívce přišít nazpět. Krátce po "nehodě" však začala o verzi úrazu pochybovat pojišťovna, která zjistila, že si dívka nedávno uzavřela neobvykle vysokou pojistku. Vzápětí po bližším zkoumání se také zjistilo, že žena ve stejné době uzavřela pojistné smlouvy také u třech dalších pojišťoven.

 

Pojišťovna celou záležitost předala Slovinské policii, které se dvojice přiznala, že se skutečně pokusili o pojistný podvod v rámci kterého chtěli získat 400.000 Euro, tedy přibližně 10 milionů korun a navíc doživotní rentu ve výši 75.000,- korun měsíčně. Policie také zjistila, že o plánovaném činu věděli ještě další 2 rodinní příslušníci dívky, kteří však nebyli obviněni z trestného činu pojistného podvodu.

 

Za to dívka se svým partnerem si kromě ruky uřízla především pořádnou ostudu, a nyní čekají na výsledek soudu, kterým jim může nadělit za pojistný podvod až 8 let za mřížemi.

 

 

 

 

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz