Články - Pojistka na blbost

Zpět

Téma: Pojistka na blbost, aneb nejlepší pojištění za pár korun!

Sjednejte si

pojistku na blbost

14.1.2020 (00:30)

 

 

Pojistka na blbost, kdo z nás by ji neznal. Pojištění odpovědnosti občana za škodu, jak zní správný název tohoto pojištění, lze právem označit jako nejlepší pojištění za pár korun, nebo přinejmenším jedno z těch nejlepších. Pojistka na blbost se totiž zpravidla vztahuje na všechny členy Vaší domácnosti, v celé Evropě a prakticky každý den Vás může potkat situace, kdy ji opravdu budete potřebovat.

 

V této recenzi Vám chceme přiblížit pár situací, kdy se Vám toto pojištění hodí, ale hlavně! - Poradíme Vám, jak si můžete pojistku na blbost sjednat doslova za 5 minut a za pár korun.

 

 

 

Sportujete? Pojistka na blbost by pro Vás "měla být povinnou výbavou", především v zimně na horách!

 

Trochu Vás postrašíme, ale jenom proto, že je to realita. Při sportování (myslíme nyní tedy rekreační sportování) se téměř neustále dostáváte do situace, kdy stačí málo a může být pořádný malér. A co naplat, že to třeba není ani Vaše vina. Každoročně statisíce Čechů vyrážejí brázdit zasněžené kopce na lyžích, ať již v České republice nebo v zahraničí. A každoročně pojišťovny řeší stovky případů pojistných událostí vzniklých srážkou lyžařů.

 

Už se Vám to stalo také? Jste skvělý lyžař, pádíte si to z kopce dolů a najednou před Vámi ne tolik zkušený (dobře vůbec to neumí) lyžař spadne. V lepší případě se mu stihnete vyhnout, ale dost možná se zraníte sami nebo si zničíte lyže. V horším případě se srazíte. Úrazy na lyžích jsou přitom jedny z nejtěžších a nejvážnější. Z toho také plyne nejdražších.

 

Co se nyní bude dít? Pokud lyžaře před sebou srazíte, pak si můžete být jisti, že po Vás on nebo jeho pojišťovna bude požadovat náhradu vzniklé škody (léčení, bolestné, ušlý zisk, zničené lyže, atd...). Co naplat, že jste za to třeba ani tak nemohli. Jednoduše jste měli počítat s tím, že lyžař před Vámi může spadnout (Něco jako nedodržení bezpečné vzdálenosti v autě).

 

Co když však jste to právě Vy, kdo není zrovna ten perfektní lyžař? Jedete z kopce a dole nestíháte dobrzdit a narazíte do skupiny jiných lyžařů. Scénář se opakuje.

 

 

 

"Vyrazit na hory bez pojištění odpovědnosti za škodu je dnes rovnocenné hodně adrenalinovému sportu"

 

 

Stejné situace jste pak možná zažili při jízdě na kole, kde na přeplněné stezce potkáte vše od bloudících babiček, bruslaře na in-linech, po maminky s kočárky. nebo na lezecké stěně, kde málem nepozorným lidem skočíte za krk.

 

 

"Pojistka na blbost se zpravidla vždy vztahuje na situace, kdy způsobíte škodu při provozování rekreačního sportu"

 

 

 

 

I pejsci mají den blbec, proto pojištění odpovědnosti ocení i majitelé psů!

 

Pokud máte pejska, pak je opět pojištění občanské odpovědnosti jedna z věcí, na které byste měli myslet jako první. Je zcela jedno zda Váš pes poslouchá na slovo a je chytřejší než většina Vašich kolegů v práci. Při venčení stačí málo, aby pejsek nešťastně vběhl v zápalu hry pod kola cyklistovi nebo nešťastně shodil dítě či staršího člověka, který se zraní.

 

Stejně tak zaběhnutí do silnice může znamenat dopravní nehodu, kterou budete muset uhradit ze své kapsy. A to samozřejmě nemluvíme o situaci, kdy pejsek pokouše jiného psa či dokonce člověka a Vy budete muset uhradit náklady na léčení či veterinární výlohy.

 

 

 

I děti mají občas den blbec, nebo spíš - často...

 

Znáte to, když Vaše dítě nejistě projíždí na svém první kole kolem zaparkovaných aut a vy se zatajeným dechem čekáte, jestli některé neodře řídítky? Nebo když jedete v obchodě kolem drahého zboží nebo regálu s alkoholem? I hry s míčem u domu mohou být zdrojem pěkného maléru.

 

Rozbité okno u sousedů je ještě celkem dobré, ale kutálející míč do silnice opět může způsobit dopravní nehodu velmi snadno. Řidič prudce zabrzdí nebo ve snaze uhnout nabourá jiné vozidlo. Jen si vzpomeňte, komu z nás se to někdy osobně nestalo?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vypnuli jsme tu varnou konvici? Nepřevrátí se to akvárium? A nepřetekla nám vana?

 

Mnoho lidí si klade tyto otázky, sotva zavře dveře od bytu. Jasně, pojistka na blbost nezaručí, že nevytopíte sousedy nebo, že u Vás nezačne hořet. Co Vám však zajistí je, že nebudete muset shánět desítky či stovky tisíc korun v bance na úvěru, abyste sousedům nechali opravit nové podhledy a podlahy.

 

Například za požár vzniklý od elektrospotřebiče odpovídáte Vy, jako jejich majitel. Pokud od nich vznikne požár, musíte škodu vzniklou sousedům uhradit ze svého.

 

Situací, kdy je prostě pojištění odpovědnosti za škodu k nezaplacení je více než hodně. A díky pojistce na blbost máte jistotu, že vždy odejdete se vztyčenou hlavou, protože za Vás pojišťovna škodu zaplatí.

 

 

 

 

Pojistku na blbost

zde sjednáte

on-line

cenu si spočítáte on-line během 10-ti minut

a navíc Vám porovnáme různé pojišťovny

Neotálejte, máte to jen 5 minut od jistoty a klidu....

Pojistku na blbost zde sjednáte on-line

cenu si spočítáte on-line během 10-ti minuta navíc Vám porovnáme různé pojišťovny

Cena pojištění se pohybuje dle zvoleného limitu zpravidla od 300,- do 1.500,- korun ročně pro celou rodinu.

Další články:

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz