Cestujeme do Řecka - ostrov RHODOS

 

 

 

 

 

 

 

1.) Cestovní pojištění

2.) Důležité informace o dovolené na Rhodosu

 

 

 

1.) Cestovní pojištění - Řecko (Rhodos)

 

 

Plánujete dovolenou na Řeckém ostrově Rhodos? Nezbytnou součástí pro Vaši cestu bude také cestovní pojištění. Nemusíte se však obávat, protože cestovní pojištění do Řecka je relativně levnou položkou pro Vaši dovolenou a to i s poměrně vysokými limity krytí. Řecko je součástí Evropské unie a tudíž Vám stačí pojištění s územní platností "Evropa".

 

Platí v Řecku "Evropská karta zdravotní pojišťovny"?

 

Vzhledem k tomu, že je Řecko v Evropské unii, tak po celém území Řecka (tedy i na ostrově Rhodos) můžete využít svoji kartičku zdravotní pojišťovny, která slouží právě jako Evropská karta zdravotní pojišťovny.

 

Díky tomu máte jistotu, že Vás v Řecku ošetří u lékaře nebo v nemocnici za stejných podmínek, jaké mají tamní obyvatelé a to aniž byste měli sjednáno cestovní pojištění. Pokud byste však chtěli jásat, že cestovní pojištění tudíž nepotřebujete, tak to není úplně pravda. V rámci zdravotní pojišťovny se totiž neproplácí například repatriace zraněné osoby zpět do České Republiky nebo možné spoluúčasti či poplatky u lékaře. K jejich úhradě je potřeba mít sjednáno komerční pojištění.

 

V případě, že budete nuceni v Řecku vyhledat lékařskou pomoc, tak si také pohlídejte, že daný lékař či nemocnice je součástí státního zdravotnického systému (I.K.A.  = Úřad sociálního pojištění). Pokud by jste vyhledali soukromé zařízení, pak toto nemusí spadat právě pod evropský systém zdravotního pojištění a Vaše pojišťovna za Vás nemusí uhradit vůbec nic. S výběrem vhodného lékaře v Řecku Vám může například pomoci asistenční linka cestovní pojišťovny, která bude vědět, k jakému lékaři Vás nasměrovat.

 

Spoluúčast na léky a hrazené některé lékařské výkony jsou v Řecku běžné. Například za léky musíte počítat se spoluúčastí 25%, která se hradí v hotovosti. Takové výdaje hrazeny z Evropského průkazu zdravotního pojištění nemáte.

 

Repatriace zpět do České Republiky, to jest převoz pacienta, který se zcela běžně provádí ihned jakmile to Váš zdravotní stav umožní není nikdy hrazen z Evropské karty zdravotního pojištění. Přesněji si repatriaci vždy musíte uhradit sami. Například pojišťovna ERGO uvádí, že repatriace včetně lékaře v rámci Evropské unie stojí i 560.000,- korun.

 

 

 

Jaké cestovní pojištění si sjednat na dovolenou na Rhodosu?

 

Vybíráme pro Vás dostupné cestovní pojištění do Řecka, které můžete sjednat snadno přes internet:

Zdravotní pojištění v Řecku

Recenze

Články

Sjednat pojištění online

Zpět na Cestovní pojištění

Videa

2.) Důležité informace o dovolené na Rhodosu

 

Rhodos je největší z Dodekanéských řeckých ostrovů ležících v Egejském moři. Velikost ostrova je přibližně 78 kilometrů na délka a 38 kilometrů na šířku. Mytologie praví, že Hélios, bůh slunce ozářil ostrov Rhodos svým jasem a učinil z něj nejkrásnější ostrov v Egejském moři. Ostrov Rhodos je skutečně nádherným místem na zemi a dovolená právě zde bude vždy okouzlující volbou.

 

Rhodos a uprchlíci?

 

Pokud zvažujete dovolenou v Řecku, konkrétně na Rhodosu, pak Vás určitě bude zajímat také bezpečnost a to konkrétně ve spojení s migrační krizí a uprchlíky. Je sice pravda, že Rhodos se nachází zcela na východě v sousedství Turecka, nicméně z uprchlické krize nemusíte mít obavy.

 

Rhodos se od Turecké pevniny nachází stále v dostatečné vzdálenosti a hlavní migrační trasa ostrov minula. na rozdíl od ostrovů Lesbos a Kos, lze považovat Rhodos za vhodnou alternativu například zmíněným ostrovům nebo Turecku. Naopak díky migrační krizi přirozeně dovolená na Rhodosu zlevnila.

 

Dle pojišťoven je Řecko bezpečnou zemí

 

Podle poslední aktualizace seznamu rizikových zemí ERV evropské pojišťovny ze dne 7.3.2018 Řecko nefiguruje ani mezi nebezpečnými a hlavně ani mezi rizikovými zeměmi. Věřte, že pokud by cestovní pojišťovna považovala destinaci za nebezpečnou, ve vlastním zájmu by na ni klienty upozornila a především danou oblast z pojištění vyloučila. Také podle ministerstva zahraničí v Dubnu 2018 není na Řecko vydáno nějaké upozornění z hlediska bezpečnosti.

 

 

 

 

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz