Cestujeme do Řecka - ostrov KORFU

 

 

 

 

 

 

 

 

1.) Cestovní pojištění

2.) Pojištění auta (cesta do Řecka autem)

3.) Důležité informace o dovolené na Korfu

 

 

 

1.) Cestovní pojištění - Řecko (Korfu)

 

 

Plánujete dovolenou na Řeckém ostrově Korfu? Nezbytnou součástí pro Vaši cestu bude také cestovní pojištění. Nemusíte se však obávat, protože cestovní pojištění do Řecka je relativně levnou položkou pro Vaši dovolenou a to i s poměrně vysokými limity krytí. Řecko je součástí Evropské unie a tudíž Vám stačí pojištění s územní platností "Evropa".

 

Platí v Řecku "Evropská karta zdravotní pojišťovny"?

 

Vzhledem k tomu, že je Řecko v Evropské unii, tak po celém území Řecka (tedy i na ostrově Korfu) můžete využít svoji kartičku zdravotní pojišťovny, která slouží právě jako Evropská karta zdravotní pojišťovny.

 

Díky tomu máte jistotu, že Vás v Řecku ošetří u lékaře nebo v nemocnici za stejných podmínek, jaké mají tamní obyvatelé a to aniž byste měli sjednáno cestovní pojištění. Pokud byste však chtěli jásat, že cestovní pojištění tudíž nepotřebujete, tak to není úplně pravda. V rámci zdravotní pojišťovny se totiž neproplácí například repatriace zraněné osoby zpět do České Republiky nebo možné spoluúčasti či poplatky u lékaře. K jejich úhradě je potřeba mít sjednáno komerční pojištění.

 

V případě, že budete nuceni v Řecku vyhledat lékařskou pomoc, tak si také pohlídejte, že daný lékař či nemocnice je součástí státního zdravotnického systému (I.K.A.  = Úřad sociálního pojištění). Pokud by jste vyhledali soukromé zařízení, pak toto nemusí spadat právě pod evropský systém zdravotního pojištění a Vaše pojišťovna za Vás nemusí uhradit vůbec nic. S výběrem vhodného lékaře v Řecku Vám může například pomoci asistenční linka cestovní pojišťovny, která bude vědět, k jakému lékaři Vás nasměrovat.

 

Spoluúčast na léky a hrazené některé lékařské výkony jsou v Řecku běžné. Například za léky musíte počítat se spoluúčastí 25%, která se hradí v hotovosti. Takové výdaje hrazeny z Evropského průkazu zdravotního pojištění nemáte.

 

Repatriace zpět do České Republiky, to jest převoz pacienta, který se zcela běžně provádí ihned jakmile to Váš zdravotní stav umožní není nikdy hrazen z Evropské karty zdravotního pojištění. Přesněji si repatriaci vždy musíte uhradit sami. Například pojišťovna ERGO uvádí, že repatriace včetně lékaře v rámci Evropské unie stojí i 560.000,- korun.

 

 

 

Vybíráme pro Vás dostupné cestovní pojištění do Řecka, které můžete sjednat snadno přes internet:

Zdravotní pojištění v Řecku

Recenze

Články

Sjednat pojištění online

Zpět na Cestovní pojištění

Videa

2.) Pojištění auta do Řecka - Korfu

 

Pokud jste se rozhodli, že se vydáte na svou dovolenou v Řecku vlastním autem, pak je důležité myslet na to, že na vzdálenost vyšší než 1.500 kilometrů je potřeba patřičně připravit také Vaše auto. Neznámá dopravní situace, na moha úsecích ne příliš kvalitní silnice, únava, vysoké teploty - to je jen zlomek faktorů, které mohou Vaši cestu narušit.

 

Není však potřeba se hned myšlenek na dobrodružnou cestu vzdávat, stačí se na ni dobře připravit. Z našeho pohledu zaměříme nikoliv na přípravu, ale spíše již na následky. Řekněme na plán B.

 

Povinné ručení - Mohu vycestovat do Řecka na povinné ručení, které mám sjednané v Česku?

 

Ano, všechny země, přes které se běžně můžete do Řecka dostat jsou součástí tzv. Zeleno-karetního systému a platí v nich standardně povinné ručení, které máte sjednáno pro své vozidlo v Česku. Určitě si však okopírujte zelenou kartu (barevně) a mějte u sebe ve vozidle více jejích kopií. Běžně se v zahraničí stává, že v případě nehody Vám místní Policie Zelenou kartu zabaví, je proto dobré mít Zelenou kartu "do zásoby".

 

Asistenční služby - Porouchané auto v řecku, co dělat?

 

Pokud se rozhodnete pro cestu do Řecka autem, rozhodně doporučujeme zvážit sjednání kvalitní asistenční služby. Přestože české pojišťovny nabízejí asistenční služby k povinnému ručení dnes běžně, tak jsou v základu omezeny buďto pouze na území České Republiky nebo jsou pro zahraničí velmi omezené.

 

Porouchané vozidlo v zahraničí přitom přináší poměrně velké komplikace. Jen si představte, že uprostřed Srbské dálnice se Vám vozidlo porouchá. Ať už hraje roli vysoká teplota vzduchu, mizerná kvalita silnic na řadě úseků nebo nekonečné popojíždění v mnohakilometrových kolonách.  Uprostřed neznámého prostředí se nejen nedovoláte pomoci (kdo umí plynule srbsky?), ale také nastává otázka kde se ubytujete než vozidlo opraví a co když vozidlo opravit nepůjde? bude to znamenat nákladné a složité řešení odtahu zpět do České Republiky a zničenou, možná i zaplacenou dovolenou v Řecku?

 

Kvalitní asistenční služba Vám zajistí, že stačí zavolat na česky hovořící linku, ta Vám na místo poruchy přivolá patřičnou pomoc a zajistí i zaplatí buď náhradní ubytování do doby než bude vozidlo opraveno nebo odtáhne vozidlo do servisu a Vám zajistí náhradní dopravu do místa cílové destinace.

 

Rodina tak sice ztratí pár hodin, ale relativně bez starostí může pokračovat ve své dovolené. O ideální variantě zahraniční asistence píšeme v článku o společnosti Europ Assistance, kde si můžete sjednat asistenční službu i na jediný měsíc za pouhých 390,- korun.

 

A jako příklad, že se vyplatí asistenční služby nepodcenit může být uveden příklad odtahu porouchaného vozidla z francouzských Alp zpět do České Republiky, které vyšlo na necelých 50.000,- korun!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.) Důležité informace o dovolené na Korfu

 

Korfu je  druhý největší ostrov ležících v Jónském moři. Dost velký na spoustu krásných a zajímavých míst, která naplní aktivnější cestovatele a dost malý na to, abyste jej zvládli procestovat křížem krážem, například zapůjčeným automobilem nebo mopedem. Korfu je považováno za nejzelenější ostrov Řecka a to díky pomerančovým a olivovým plantážím, a také vinicím.

 

Korfu a uprchlíci?

 

Pokud zvažujete dovolenou v Řecku, konkrétně na Korfu, pak Vás určitě bude zajímat také bezpečnost a to konkrétně ve spojení s migrační krizí a uprchlíky. V případě Řeckého ostrova Korfu však nemusíte mít sebemenší obavy. Díky poloze ostrova Korfu zcela na západní straně Řecka se absolutně vyhýbá všem migračním trasám. Na Korfu uprchlíka skutečně nepotkáte.

 

Dle pojišťoven je Řecko bezpečnou zemí

 

Podle poslední aktualizace seznamu rizikových zemí ERV evropské pojišťovny ze dne 7.3.2018 Řecko nefiguruje ani mezi nebezpečnými a hlavně ani mezi rizikovými zeměmi. Věřte, že pokud by cestovní pojišťovna považovala destinaci za nebezpečnou, ve vlastním zájmu by na ni klienty upozornila a především danou oblast z pojištění vyloučila. Také podle ministerstva zahraničí v Dubnu 2018 není na Řecko vydáno nějaké upozornění z hlediska bezpečnosti.

 

 

 

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz