Téma: Cestování v těhotenství? Co je dobré vědět a kde Vás pojistí? Datum: 12.01.2017; 21:30 Čekáte miminko, ale ještě před jeho narozením byste si ráda užila dovolenou v zahraničí? Jen do toho! A to i přesto, když Vám někdo bude tvrdit, že byste v těhotenství měla zůstat doma a nikam na daleké cesty se nevydávat. Ostatně, vždy byste měla sama poznat, zda se na cestování cítíte fit nebo nikoliv. Váš nový „zdravotní stav“ však přeci jen může přinášet nečekané komplikace a vyžaduje zvláštní péči a opatrnost. Proto je důležité před cestou do jiné země, myslet na pár důležitých věcí. Jedno z nich je cestovní pojištění, které právě v těhotenství, jak už jste možná zjistila sama, nemusí být snadné najít. Cestovní pojištění – jaké vybrat v těhotenství? Jestli se v něčem jednotlivé nabídky cestovního pojištění opravdu výrazně liší, pak je to právě těhotenství. Některé pojišťovny mají těhotenství okamžitě jako výluku a některé Vás sice pojistí, ale za výrazně omezených podmínek. Jakou pojišťovnu si tedy vybrat a proč je vůbec důležité mít sjednáno cestovní pojištění? Autor: Jiří Pěnčík

1.

POTVRZENÍ

Před cestou si zajistěte potvrzení svého gynekologa, že pro Vás cesta není rizikem

 

Některé pojišťovny toto potvrzení vyžadují vždy. Některé jej sice nevyžadují, ale všechny se shodují, že potvrzení lékaře s jeho souhlasem cestovat, Vám výrazně může pomoci při likvidaci pojistné události.

 

2.

LÉTÁNÍ

Ověřte si, zda můžete ve Vašem stádiu těhotenství letět letadlem?

 

Letecké společnosti mohou za určitých podmínek odmítnout přepravu těhotné ženy. Vždy si dopředu ověřte, za jakých podmínek a především do jakého stádia těhotenství Vás daná letecká společnost vpustí na palubu letadla. Někde je to do 32. týdne, někdo do 36.týdne, apod...

 

S tímto souvisí také pravidlo č.1. - potvrzení lékaře. Právě to Vám totiž může zachránit Váš let. Pokud se personál bude domnívat, že jste v pokročilejším stádiu, než skutečně jste, pak Vás zachrání pouze potvrzení lékaře.

 

3.

EHIC

Při cestách po Evropě můžete využít při ošetření tzv. Evropský průkaz pojištěnce (EHIC).

 

To je standardní kartička zdravotní pojišťovny, která Vám zajistí ve všech zemích Evropské Unie + Evropského hospodářského prostoru ošetření za stejných podmínek, jako mají občané dané země.

 

Nikdy se však na toto "bezplatné" ošetření nespoléhejte. V zahraničí totiž bývá vysoká spoluúčast (až 60%) na ošetření, a právě tuto spoluúčast Vám bude krýt cestovní pojištění.

 

O EHIC píšeme více zde

 

Cestovní pojištění

----------------------------

„Užijte si své cesty naplno a s jistotou v zádech“

Recenze

----------------------

Zpět na téma

----------------------

Články

----------------------

Videa

----------------------

Sjednat pojištění

----------------------

Pojišťovny

----------------------

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz