Jak ušetřit na

AUTOPOJIŠTĚNÍ?

Zpět na hlavní stránku

Spočítejte si kolik ušetříte za nové, výhodnější pojištění auta

nebo postupujte s námi krok za krokem...

Krok 1 - Kdy mohu změnit povinné ručení?

Povinné ručení zpravidla můžete vypovědět pouze 1x ročně a to vždy k tak zvanému "Výročí smlouvy". Výročí smlouvy je vždy den, kdy jste si pojištění sjednali. Přesněji jde o datum počátku pojištění, které najdete vždy na své Zelené kartě. V první kroku si proto vezměte svoji Zelenou kartu a podívejte se, k jakému dni v roce můžete pojištění změnit.

Krok 2 - Kdy a jak podat výpověď stávajícího povinného ručení?

Výpověď stávající pojistné smlouvy musíte pojišťovně doručit nejpozději 6 týdnů před datem výročí - tedy 6 týdnů před datem, které jste si zjistili ze zelné karty v kroku 1. Vezměte si proto kalendář a odpočítejte před tímto datem 6 týdnů zpátky. Den, který Vám vyjde je nejpozdější termín, kdy už pojišťovna musí mít Vaši žádost o ukončení stávající smlouvy přijatou.

Doporučujeme výpověď podat dříve. Ideálně 2-3 měsíce před datem výročí stávající smlouvy. Jen tak máte jistotu, že svůj termín neprošvihnete. Počítejte skutečně s tím, že byť termín nestihnete o jeden jediný den, tak Vám většina pojišťoven výpověď už neuzná.

Tip! Vzor výpovědi si můžete stáhnout zde

Krok 3 - Sjednání nového, výhodnějšího povinného ručení

Nyní si můžete nezávazně spočítat, kolik ušetříte s novým pojištěním. Cenu si můžete jednoduše porovnat online ve srovnávači povinného ručení. Výhodou takového srovnávače je, že na jednom místě přibližně za 3 minuty zjistíte kolik stojí pojištění přesně pro Vás u jednotlivých pojišťoven a v klidu si z pohodlí domova pročtete, co které pojištění také obsahuje za krytí.

Nemusíte si domlouvat žádné schůzky ani čekat v pojišťovně. Za pár minut máte porovnání téměř všech českých pojišťoven, také sjednání pojištění kompletně probíhá přes internet a místo podpisu slouží zaplacení pojistného.

Nové pojištění si sjednejte ideálně opět nějakou dobu s předstihem. Nemusíte však platit souběžně 2 pojištění. U nového pojištění si nastavíte, tak zvaný odložený počátek pojištění. Například v Srpnu si můžete sjednat pojištění, jeho počátek však bude až v Říjnu.

Tip! Pro porovnání povinného ručení doporučujeme dva z nejvýznamnějších českých srovnávačů ePojisteni.cz nebo Top-Pojisteni.cz

Krok 4 - Kdy a jak zaplatit nové povinné ručení?

Nově sjednané povinné ručení on-line přes internet je obvykle třeba zaplatit do 14-ti dnů od sjednání. Platbu pak můžete běžně provést on-line platební kartou nebo převodem z účtu, případně složenkou.

Veškeré detailní informace o platbě a termínu se však dozvíte při sjednání a také následně Vám všechny podklady přijdou dopisem poštou přibližně do týdne.

Pár minut, které Vám mohou ušetřit stokoruny a možná i tisíce za pojištění vozidla...

Spočítejte si kolik ušetříte za nové, výhodnější pojištění auta